Click here for the English version EN
Open
X

İklim Takımları

 

3-216x300“UGLA İklim Takımları” eğitim programı EKO-IQ’nun gönüllü desteği ile 26-30 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Eğitimin ana hedefi gençlerin kendi yerellerindeki çevre sorunlarının belirlemesi, hangi çevre STK’larının ve aktörlerinin (ilgili şirketler, yerel yönetimler, kamu kurumları vs.) bulunduğunun saptanması ve gençlerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yerel UGLA İklim Takımları oluşturulması olarak öne çıktı.

Bu kapsamda 17 kentten 22 genç gönüllü eğitim programına katılarak UGLA İklim Takımları ekibini oluşturdu. İklim ve çevre konusunda farkındalık yaratma hedefiyle çalışmalarına başlayan bu ekip Eylül 2012’den bugüne, 11 kentte 542 genç ve çocuğa eğitimler verdi, farkındalık atölyeleri düzenledi.

Verilen eğitimlerin yanı sıra İklim Takımlarının yazıları aylık olarak yayınlanan EKO-IQ dergisinde yer alırken, UGLA İklim Takımları çalışmalarını ve gündeme ilişkin haberleri oluşturdukları blogta paylaşıyorlar. Blog için: http://iklimtakimlari.blogspot.com/

1. Habitat Nedir?

2. Bütüncül Ekolojik Yaklaşım

3. Küresel İlklim Değişikliği

4. Türkiye’nin Ekolojik/Biyolojik Zenginliği

Eğitimin konuları odağında gerçekleşecek eğitimin hedefi gençlerin kendi yerellerinde en önemli çevre sorununu belirlemesi, hangi çevre STK’larının ve aktörlerinin (ilgili şirketler, yerel yönetimler, kamu kurumları vs.) bulunduğunun saptanması ve UGLA İklim Takımları oluşturulmasıdır.

 

Eylül 2012’den bugüne, 11 kentte 542 genç ve çocuğa eğitimler verildi.