Click here for the English version EN
Open
X

Gençlik Hakları, Katılımı ve Sosyal Sorumluluk ve Eşitlik

 

UNICEF Türkiye’nin desteği ile 2011-2013 yılları arasında uzman eğitmen ve gençlik hakları savunucusu Ravi Karkara ile Gençlik Hakları, Katılımı, Sosyal Sorumluluk ve Eşitlik konularında 3 uluslaarrası eğitimi UGLA kapsamında gerçekleştirdik. Eğitime Güneydoğu Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan 89 gençlik çalışanı, gençlik hakları savunucusu ve aktif gençler katıldı. Bu eğitimlerde özellikle Birleşmiş Milletler kapsamında devam eden Post2015 süreçlerine gençlerin katılımı, BM bünyesinde devam eden gençlik hakları tartışmaları ve eşitlik ve sosyal sorumluluk alalarında gençlerin rolünün arttırılması ve gençlerin bu alanlarda güçlendirilmesi çalışmaları yer aldı.

 

  • Gençlik ve Çocuk Hakları
  • Gençlik ve Çocuk Katılımı
  • Post2015 süreçlerinde Gençliğin Güçlendirilmesi
  • Ayrımcılıkla Mücadelede Gençlerin Güçlendirilmesi
  • Liderlik ve Gençlik
Eğitimler bölge ülkelerdeki gençlik çalışanlarının, genç gönüllülerin ve activist gençlerin katılım ve liderlik konularında kapasitelerinin ve yeteneklerinin güçlendirilmesini amaçlamıştır. Ayrıca, Ravi Karkara’nın küresel ölçekte koordinasyonunu sağladığı gençlik networkleri ile UGLA katılımcı gençleri küresel ölçekte devam edevn kampanyaları, tartışmaları takip etme ve bu çalışmalara katılmak imkanı buldular.
Güneydoğu Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’dan 89 gençlik çalışanı, gençlik hakları savunucusu ve aktif gençler katıldı.