Click here for the Turkish version TR
Open
X

Partners

2014 – devam…

Ocak 2014’te başlayan yeni süreç ile Habitat ve UNICEF Türkiye ofisi UGLA projesini devam ettirmektedir.

Bu yeni süreçte çocuk dostu belediyecilik ve çocuk dostu kent olma çalışmaları UGLA kapsamında desteklenecektir.

Ayrıca UGLA’nın gençleri güçlendirmeyi amaçlayan ve gençlerin liderlik kapasitelerini destekleyen eğitimleri devam etmektedir.

 
Habitat Association
 

2010 – 2013 Dönemi

2008-2010 arasında yapılan dönemsel eğitimlerin tecrübesinde ve ışığında Genç Liderler Akademisi projesini daha çok gence ulaştırmak, çeşitli konularda daha fazla gencin eğitim almasını sağlamak için ve projenin uluslararası alanda da güçlenmesi için 2010 yılının Eylül ayında yeni bir döneme girildi. Bu yeni dönemde yeni ortaklar ile Genç Liderler Akademisi’ni Uluslararası Genç Liderler Akademisi (UGLA) olarak devam ettirme kararı alındı.

Bu dönemde, T.C. İstanbul Valiliği ile yapılan ortaklık daha güçlü bir şekilde devam etti; Hollanda’dan CORIO, uluslararası bir örgüt olan Save the Children (Hollanda), Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA), Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi (WALD) ve UNICEF Türkiye ile yeni ve güçlü bir ortaklık başladı.

GLA’dan UGLA’ya…

1996 yılından beri gençlik ve gençlik katılımı alanında edindiği bilgi ve tecrübeyi tüm Türkiye’deki ve bölge ülkelerdeki gençler ve gençlik örgütleri ile paylaşmak amacı ile Habitat İstanbul’da, 2008 yılında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve İstanbul Valiliği ortaklığında ilk olarak Genç Liderler Akademisi’ni (GLA) kurdu.

2008- 2010 yılları arasında 3 dönem olarak uygulanan GLA eğitim programında 100 genç eğitim aldı.

İlgili uzmanların gönüllü desteği ile pilot olarak İstanbul’da başlayan proje daha sonraki aşamada başlayan olan Uluslararası Genç Liderler Akademisi’nin de temelini oluşturdu.